חפש
בית אבות

איך לבחור דיור מוגן

איך לבחור דיור מוגן

בעבר היה מקובל לחשוב כי "העולם שייך לצעירים" אך לא ניתן להתעלם מאחת האוכלוסיות הבולטות ביותר – אוכלוסיית הקשישים. העולם שייך גם לקשישים אשר יש לכבדם ולשכנם במסגרת אשר מתאימה להם.

אחת האופציות המבטיחות ביותר לבני גיל הזהב העצמאיים היא מסגרת של דיור מוגן אשר בשונה ממסגרת של בית אבות מאופיינת בבחירה חופשית, לו"ז אישי, פינוק ושלווה כיאה לקשישים אשר מעוניינים בטוב ביותר.

כולנו יודעים כמה קשה לבחור בית לקניה, דירה להשכרה ואפילו חדר בבית מלון לסוף שבוע – אז על אחת כמה וכמה קשה לבחור דיור מוגן מתאים שכן ההשתכנות במסגרת זו היא למספר שנים לא מבוטלות.
 
צעדים ראשונים בבחירת דיור מוגן
 
יוקרה אל מול סטנדרט 
דיור מוגן מתחלק לשתי קבוצות עיקריות. דיור מוגן לקשישים המספק לדייריו את כל הצרכים הבסיסיים אשר להם הם זקוקים ואף יותר : חדר אוכל, שירותי תחזוקה וכביסה, חוגים מגוונים, פעילויות ספורט, ערבי בידור, הרצאות, טיפולים רפואיים מגוונים ועוד.

דיור מוגן יוקרתי מעלה את הרף למסגרת הדיור המוגן הסטנדרטית וכולל חדרים הרבה יותר מאובזרים, גדולים ומפנקים, מתקנים משוכללים, שירותי רפואה מתקדמים, זמינים ומגוונים יותר ומתחם מגורים מפואר.
 
מיקום
חייתם כל חייכם בעיר הגדולה ואתם מעוניינים לשנות אווירה? אתם רוצים להיות קרובים לילדים ולנכדים או מעוניינים במעט מרחק? מאילת ועד קריית שמונה ניתן למצוא מסגרות של דיור מוגן מכל הסוגים כגון דיור מוגן סיעודי, דיור מוגן יוקרתי ועוד. עד היום גרתם בנתניה ואתם מעוניינים להמשיך ולבלות שם? אופציית הבחירה שלכם היא דיור מוגן בנתניה.

מעוניינים להתרחק מהעיר הגדולה? תשמחו לגלות כי קיימת מסגרת של דיור מוגן בקיבוצים ובערים קטנות יותר ברחבי הארץ. את כולם תוכלו למצוא אצלנו בפורטל.
 
 
הטיפול וההשגחה
השלב החשוב הבא בבחירת דיור מוגן מתאים הוא הטיפול הרפואי הניתן במקום. בררו האם ישנה מחלקה סיעודית במקום המטפלת בבעיות אשר עלולות לצוץ במהלך הזמן? אם לא, ברגע שחלילה תצטרכו טיפול סיעודי, תאלצו לעזוב את ביתכם ולעבור למסגרת חדשה. אם כן, הרי שתוכלו להשתקם מבלי לעזוב את ביתכם החדש. דיור מוגן סיעודי זוהי אופציה אשר מומלצת בחום.

בנוסף חשוב לברר האם קיים בית מרקחת? טיפולים פיזיותרפיים, שירותי תזונה? האם ניתנים שירותים סוציאליים ופסיכולוגיים? מהו זמן ההמתנה עד לקבלת תור לרופא? ישנן עשרות שאלות שמחייבות תשובות לפני בחירה במסגרת מתאימה.
 
צעדים מתקדמים בבחירת דיור מוגן
 
מותרות ופינוקים
לעומת בית אבות, דיור מוגן כולל שפע אדיר של פעילויות, פינוקים ומותרות לדייריו, אשר משלמים על כך ורוצים תמורה מלאה לכספם. עליכם להגיע למקום ולהתרשם מאיכות הבריכה, חדר הכושר, מתקני הספא (אם קיימים), אולמי ההרצאות, מגרשי הספורט וכל דבר אחר אשר עלול לעניין אתכם כגון חוגי יצירה, נגינה או יישומי מחשב.זיכרו - אתם קובעים היכן להשתכן ולא להיפך. בחרו מסגרת דיור מוגן אשר מעניקה לכם בדיוק את מה שאתם צריכים.
 
מידע מהימן
בהגיעכם את מתחמי הדיור המוגן שבחרתם, התרשמו מדרגת הניקיון והטיפוח המושקע במתחם. מומלץ לערוך שיחות עם כמה מדיירי המקום ולהתרשם לחיוב או לשלילה מהיחס של הצוות כלפי הדיירים, רמת הארוחות המוגשות, ניקיון החדרים וזמינותם של השירותים השונים אשר הובטחו לכם בשיחת הייעוץ.
 
מדוע חשוב לבחור בית דיור מוגן שיש בו פעילויות לגיל השלישי?
 
 
אם ברצונכם במידע נוסף אודות תהליך הבחירה במסגרת דיור מוגן, כמו גם בקבלת רשימות דיור מוגן רלבנטיות וייעוץ מקצועי, אנא פנו אלינו בפורטל ואנו נעשה כל שביכולתנו להתאים עבורכם דיור מוגן אשר מתאים לכם.